Yaşam

Depremzede öğrenciler eğitimlerine Bayraklı’da devam edecek

Bayraklı Belediyesi, Türkiye’yi kasıp kavuran depremin ardından bölgeden ayrılarak Bayraklı’ya yerleşen orta ve lise öğrencilerine Sosyal Aktivite Merkezi’nin kapılarını açtı. Sınavlara hazırlanan öğrencilerin eğitim sürecinde geri kalmamaları için çaba sarf ettiklerini söyleyen Önder Sandal, “Yaralarımızı birlikte sarıyoruz” dedi.

ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİ BAŞVURABİLİR

Büyük afetin yaşandığı ilk günden bu yana vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, lise ve üniversiteye ücretsiz hazırlık kurslarının verildiği Sosyal Aktivite Merkezi’nin kapılarını ortaokul ve liselere açtı. depremin ardından Bayraklı’ya yerleşen öğrenciler. Sınavlara hazırlanmak isteyen öğrencilerin 477 20 00 numaralı telefonu arayarak başvuru ve kayıt hakkında bilgi alabileceği belirtildi.

BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Depremin olduğu ilk günden itibaren tüm imkanlarımızı seferber ettik ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Öte yandan çocuklarımız eğitimden uzak kalmamalı. Bunun için eğitim kurumlarımızın kapılarını anaokulu, ortaokul ve lise çağındaki çocuklarımıza açtık. Çocuklarımızın, gençlerimizin ve ailelerinin her konuda yanında olmaya devam edeceğiz. Dayanışmayla büyüyen, birlikte güçlenen büyük bir aileyiz, yaralarımızı birlikte saracağız.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu