Haber

Diyanet’ten Fatih Altaylı’ya Dava: ‘Deprem Mağdurları Başkanlığımızı Provoke Ediyor’

Gazeteci Fatih Altaylı, Diyanet İşleri Başkanlığı sayfasında yer alan “Üvey evlat ile evlatlık arasında evliliğe engel yoktur” açıklamasına sosyal medyadan tepki gösterdi. Diyanet, Fatih Altaylı’nın paylaşımı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı sayfasında “Deprem Bölgesinden Sıkça Sorulan Sorular” başlığı altında “Deprem Mağdurları Evlat Edinebilir mi?” Evlat edinilen çocuğun mirasçı olmaya hakkı olmadığı belirtilerek, “Evlat edinen kimse ile evliliğe bir engel yoktur” cevabı verildi.

Diyanet, tepkiler üzerine ilgili bölümü sildi ve daha sonra yeniden yayınladı.

Gazeteci Fatih Altaylı, Diyanet’in açıklamasına, “Sapık olduğunuzu anlıyoruz ama Diyanet gibi bir kurumda ne işiniz var? sapıklar Porno endüstrisine girin. Atatürk’ün millete doğru din bilgisini vermek için kurduğu müesseseyi sapkın tasavvurlarınızla kirletmeyin.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı kabahat duyurusunda, “Şüphelinin Twitter sayfasından Cumhurbaşkanlığımıza ve çalışanlarına yönelik aşağılayıcı ifadelerle vatandaşlarımızı ve depremzedelerimizi Başkanlığımız aleyhine tahrik etmeye teşebbüs etmesinden dolayı” denildi. , Kurumumuz suç duyurusunda bulunma zorunluluğu getirilmiştir.”

haber-kadirli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu