Haber

Erkan Baş’tan Bakan Tunç’a yanıt: Bir hüküm varsa nasıl aday olur ve seçilir?

Türkiye Personel Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Gezi Parkı davasında TİP’ten Hatay Milletvekili seçilen ve tutuklu bulunan Can Atalay’ın serbest bırakılmamasına ilişkin açıklama yapan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a yanıt verdi. protestolar.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Atalay hakkında kesinleşmiş bir ceza olmadığını belirten Baş, “Kesinleşmiş bir karar yok, dosya Yargıtay’da. Kesin bir hüküm olmadığına göre kapsamda olduğuna kim karar veriyor?” Anayasanın 14. maddesi var ise nasıl aday olur ve seçilir?Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına nasıl aday olur?ifadelerini kullandı.

Yılmaz Tunç, Atalay ile yaptığı değerlendirmede, “Yargı süreci devam ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na başvurular var ve bu başvurular sonucunda tabii ki Cumhurbaşkanlığı da bu konudaki cevaplara göre hareket edecek.” yargı süreci.Dava hükümlü ve hükümlü olarak devam ediyor.Gezi Davası anayasal düzene ilişkindir.Bu bir meseledir.Anayasa’nın 14. maddesinde dokunulmazlık kapsamı dışında kalan dosyalardan biridir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu