Haber

Hatay Dörtyol’da depremzedeler için çadır kent kurulacak

Hatay’ın Dörtyol ilçesi Kaymakamı Aydın Ergün, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenenler için ilçede 500 çadırdan oluşan yerleşim birimi kurulacağını bildirdi.

Kaymakamlık toplantı salonunda muhtarlarla görüşmeye gelen Ergün, ilk günden itibaren muhtarlarla yaraları sarmaya ve ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıklarını söyledi.

Önceliklerinin vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak olduğuna işaret eden Ergün, ihtiyaçları hızlı bir şekilde karşılamak için 68 toplanma merkezinde sağlık, barınma ve ısınma hizmeti verdiklerini anlattı.

Çadırkent kurulması için de çalışmaların başladığını kaydeden Ergün, “Numuneevler Mahallesi’ndeki eski askeri alanda yer düzenleyerek şehrimizin kurulmasına başladık. İlk etapta 250 ve ilk etapta 250 olmak üzere 500 çadır ikram edeceğiz.” 250’si ikinci etapta hemşehrilerimizin kullanımına açıldı.” söz konusu.

Çadırlara yerleştirme işleminin AFAD Uyum Merkezi tarafından açıklanan kurallar çerçevesinde yürütüleceğini belirten Ergün, “Çadırda konaklamak isteyen vatandaşlarımızın Kaymakamlık önündeki birimimize başvurmaları gerekmektedir. Vatandaşlarımızın sağlık, güvenlik ve gıda ikmalinin sağlanması amacıyla çadırlarımızın tamamı tek bir alana yerleştirilecektir. Şu andan itibaren dışarıya çadır verilmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu