Haber

Kılıçdaroğlu posteri İstanbul’un tarihi duvarlarına asıldı

İstanbul’da, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın afişinin asıldığı tarihi duvarlara Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun posteri asıldı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Devleti yönetenler biz yasak diye uyarmamıza rağmen afişi indiremiyorsa dedik ve yaptık” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, birkaç gün önce İstanbul’daki tarihi duvarlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterinin asıldığını duyurarak Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Hukuk bilmiyorlar, biliyoruz. Bunu ifşa edelim, görevlileri göreve davet edelim. 14 Mayıs’tan sonra zaten görevini yapmayan partizan kamu görevlisine rastlamazsınız! Yasaya göre İstanbul Hazine ile ilgili duvarların açılması yasak! İtirazlarımızı yapıyoruz, yapacağız.” Hukuka uygun hareket etmezlerse biz ne yapacağımızı da biliyoruz! 31 Mart’tan önce bu filmleri çok izledik. Sinemanın sonunu hepimiz biliyoruz.”

“BUNUN ADI AKTİVİTE”

Yeni Şafak Gazetesi muhabiri Hüseyin Karagöz, bugün; CHP Genel Başkanı, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun posterinin de tarihi duvarlara asıldığını gösteren bir video paylaştı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bu paylaşıma atıfta bulunarak yaptığı paylaşımda, “Bence hmmm! Mütekabiliyet deniyor.. Devleti yönetenler biz yasak olduğu konusunda uyarmamıza rağmen o afişi indiremiyorsa, dedik ( kanun emrediyor) asın biz de yaptık. belki onlar yapıp hepsini indirirler) ya da kendileri biliyorlar. Hodri meydan okuması!”

esenyurtajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu