Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi U-11 ve U-12 Futbol Şenlikleri Ligi Ödül Töreni ile Sona Erdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘U-11 ve U-12 Futbol Şenlikleri Ligi’ ödül töreniyle tamamlandı.

Macit Özcan Spor Tesislerinde düzenlenen ödül töreninde Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü (MSK) U-12 A Grubu birincisi, U-12 B Grubu birincisi Akdeniz Zirve, U-12 C Grubu birincisi oldu. ‘Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü’ U-12 D Grubu 1.’si Toroslar Kartal. Çukurova İdman Yurdu U-11 A Grubu 1.’si, Mersin Mezitli U-11 B Grubu 1.’si, Mersinter U-11 C Grubu 1.’si ve U-11 Grubu 1.’si D, Mersinter’dir. 1.si Akdeniz Zirvesi idi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Futbol Federasyonu ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile birlikte düzenledikleri U11 ve U12 Futbol Şenliği’ne 8 Temmuz’da başladıklarını ve 25 Temmuz’da düzenlenen ödül töreniyle sona erdiğini belirten Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok diye konuştu. kazanan.

Turnuvada geleceğin yıldızı olabilecek sporcular olduğuna dikkati çeken Tok, “Turnuvaya katılan 80 takım arasından 24’ünü ödüllendirdik ama yıldız olabileceğini düşündüğümüz çocuklarımız da var. İnşallah hepsi aynı seviyede geleceğin yıldızları olmaya devam ederler. Bu çocuklara ciddi destek vereceğiz” dedi.

Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mithat Ertaş, bu yıl 2. Futbol Şenlikleri Ligi’ni düzenlediklerini belirterek, “Bu yıl katılım çoktu. Teşekkür ederim. 20 gün boyunca her gün 16 müsabaka yapıldı. Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir örgüt görülmedi. Başta organizasyon ve amatör spora verdikleri destek için Büyükşehir Belediye Başkanım Vahap Seçer ve ekibine sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”

Cam Spor Kulübü teknik yöneticisi Ramazan Erşit, “Turnuvada 2. olduk. 12 aydır çalışıyoruz. Mersin dışındaki tüm turnuvalara gidiyoruz. Veliler ve sporcularla birlikte bir aile gibi olduk. Başarılar elde ettik. Ortam güzel.Çalışarak buralara geldik.”Bu bir 1.lik başarısı değil ama yapacak bir şey yok. Hedefimiz seneye şampiyon olmak. 20 gün sonra Nevşehir’de bir turnuvaya gideceğiz. Türkiye’nin her yerinden takımlar var. İnşallah hedefimiz orada 1. olmak” diye konuştu. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu