Haber

Rusya: ABD, Ukrayna’da zehirli kimyasallar kullanarak provokasyon planlıyor

Rus Silahlı Kuvvetleri Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Savunma Kuvvetleri Lideri İgor Kirillov, “ABD, Ukrayna’da zehirli kimyasallar kullanarak provokasyon planlıyor” dedi.

Rusya Silahlı Kuvvetleri Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Savunma Kuvvetleri Lideri İgor Kirillov, ABD’nin Ukrayna’daki hamlelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD’nin eski Moskova Büyükelçisi John Sullivan’ın Rus askerlerinin özel askeri harekat bölgesinde kimyasal silah kullanmayı planladığını söylemesinin ardından Kirillov, “Bu bilgiyi ABD ve suç ortaklarının zehirli kullanarak provokasyon niyeti olarak değerlendiriyoruz. Ukrayna’da kimyasallar. Rusya gerçek suçluları tespit edip cezalandıracak.” terimleri kullandı.

Kirillov, ABD ve ortaklarının planladıkları provokasyona hazırlandıklarını belirterek, “10 Şubat’ta yabancı uyruklular eşliğinde Kramatorsk’a kimyasallar içeren bir tren geldi ve yerel Kuibyshev metalurji fabrikasının bulunduğu bölgeye çekildi. Kargo Ukraynalı” Güvenlik Servisi (SZBU) görevlileri ile Ukrayna, “Silahlı Kuvvetler komutanlığının gözetiminde tahliye edildi. Vagonda 16 adet kapalı metal kutu vardı. Yarısında kimyasal tehlike işareti, BZ yazısı ve iki kırmızı çizgili işaret vardı” dedi. – MOSKOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu