Teknoloji

Saints Row Serisi Geliştirici Volition Kapatılıyor!

 
Saints Row serisinin geliştiricisi Volition stüdyosu, 30 yıllık çalışmanın ardından kapanacağını duyurdu. Stüdyo, bu duyuruyu resmi LinkedIn sayfasında yayınlanan bir açıklamada gösterdi.
 
30 yıllık stüdyo kapanıyor
 
 
 
Resmi LinkedIn sayfasında yayınlanan açıklamanın tamamı şöyle: “Geçtiğimiz Haziran ayında, [ana şirketimiz] Embracer Group, genel merkezini güçlendirmek ve oyun endüstrisindeki lider konumunu sürdürmek için bir yeniden yapılanma programı duyurdu. Bu programın bir parçası olarak, stratejik olarak kapatıldı. İrade… Verilmesi zor bir karardı.”
 
Volition ekibi, 30 yıldır dünya çapındaki hayranlara birinci sınıf atari salonu odaklı oyunlar sunmaktan gurur duyduğunu söyledi. Topluluğa olan tutkularıyla hareket ettiklerini belirten grup, önceliklerinin her zaman oyunculuk olduğunu söyledi.
 
Bu kapsamda ekip, Embracer tarafını güçlendirmek için geçiş sürecine başladı. Bu süreci kolaylaştırmak için ellerinden geleni yaptıkları belirtildi. Öte yandan Volition grubunun birçok dizisi var. Bu seriler arasında Descent, FreeSpace, Summoner, Red Faction, Saints Row ve Agents of Mayhem yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu