Haber

Sivas’ta berberler ve kuaförler yurtlarda kalan depremzedelerle ilgilendi

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Sivas’ta bir araya gelen 100 bay ve bayan kuaför, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) kentteki yurtlarında misafir edilen depremzedelerin bakımını üstlendi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları’ndan (SESOB) yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen depremlerde zarar gören vatandaşlar, KYK’ya bağlı olarak hizmet veren Binali Yıldırım Kız Öğrenci Yurdu Yerleşkesi ve Kadı Burhanettin Yurdu’nda ağırlanıyor.

SESOB ile Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası işbirliğiyle 100 berber ve kuaför, yurtlarda kalan depremzedelerin saç ve sakal bakımını yaptı.

Bireysel bakımın ardından berber ve kuaförler ailelere ve çocuklara çeşitli yiyecekler ve hediyeler verdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen gençlik ve Sporİl Müdürü Erdoğan Tunç, yurtlarda kalan depremzedelerin tüm ihtiyaçlarının karşılandığını belirterek, bu tıbbi düzenlemelerin çok anlamlı olduğunu söyledi.

“Kuaförlerimiz depremzedelerimiz için her hafta seferber olacak”

SESOB Lideri Hakan Demirgil, esnaf teşkilatı olarak depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için kriz masası oluşturduklarına dikkat çekerek, “Yardımlarımızı sürdürürken ilimize yerleşen ailelerimizi de unutmadık. Depremzedelerimizin ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılıyoruz.Umarım depremzedelerimiz için her hafta kuaförlerimiz seferber olur.” sözlerini kullandı.

Berberler, Kuaförler ve Sağlık Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker, yurtlarda kalan depremzedelerin en keyifli şekilde ağırlandığını söyledi.

kureajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu