Haber

Zonguldak’ta amatör lig hakemleri ve futbolcular depremde hayatını kaybedenleri anıyor

Zonguldak’ta amatör ligde oynanan futbol maçında hakem ve futbolcular, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Kahramanmaraş merkezli illerin isimlerini okuyarak depremzedeleri andı.

Süper Amatör Lig’de oynanan Elvan Pazarcıkspor-Akınspor maçı öncesi depremde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Hakem İsmail İnam’ın düzenlediği maçta futbolcular, depremden etkilenen illerin isimlerini yüksek sesle okuyarak depremzedeleri andı.

Zonguldak Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanı Kemal Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Kendilerini iyileştirmek adına 3-4 Mart’ta başlayan müsabakalarımızla onları zerre kadar unutmadığımızı göstermek için böyle bir şey yaptık. Bu deprem felaketinin yaralarını, şehirlerimizin isimlerini anmak ve hepsinin burada yanımızda olduğunu göstermek için böyle bir şey yaptık, “Ortamı bir nebze olsun yumuşatmak istedik. Afette hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi.

Hakem İsmail İnam, “Birlik ve beraberliğin sahalara ve tribünlere yansıdığı müsabakalar istiyoruz. Bunun için böyle bir şey yapma ihtiyacı hissettim. Futbolcular, teknik ekip sağ olsunlar bize yardımcı oldular. Tüm ülkemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” terimleri kullandı.

alucrahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu